Uncategorized

Tipy pro umístění Vašeho Lapis Lazuli v interiéru

Inspirujte se, kam v interiéru nejlépe umístit Lapis Lazuli tak, abyste pocítili jeho plný potenciál a využili jej pro sebe nebo Vaši rodinu.

Vycházím ze své osobní zkušenosti a praxe s klienty.

Lapis Lazuli je kamenem pro vnitřní klid, pohodu, harmonii v životě a pro zklidnění mysli. Pracuje s Vaší intuicí a pomáhá Vám postavit se sami za sebe a pravdivě komunikovat.

Lapis Lazuli vyzařuje velmi klidnou a jemnou energii, která ladí účastníky prostoru na podobnou vibraci. Pod jeho ‘vlivem’ pocítíte vnitřní klid, harmonii, smíření se a přijetí. Pomůže Vám napojit se na Vaše vedení, otevírá pravdivou komunikaci k sobě i druhým. Lapis Lazuli ze všeho nejvíc miluje odpočinkové zóny – obývák, ložnice, koupelnu, meditační nebo relaxační koutek.

U Lapisu Lazuli vnímám, více než u jiných kamenů, jeho intenzivnější účinky pokud je umístěný v soustavě minimálně dvou kusů. Není to podmínkou, ale jeho působení je zkrátka jiné. Můžete to snadno vyzkoušet. Lehněte si na zem, nad korunu hlavy si položte jeden Lapis Lazuli a vnímejte jeho působení. Poté zkuste to samé se dvěma nebo třemi kameny a vnímejte rozdíl.

Je-li Vaším záměrem koupit si Lapis Lazuli a umístit ho do společných prostor, kde se pohybuje celá rodina, doporučuji dát do místnosti rovnou dva tyto nebesky modré polodrahokamy, nejlépe naproti sobě. Budete uvolněně plynout na vlně klidu a harmonie, Vy i Vaše rodina.

Ložnice

Umístění Lapisu Lazuli do ložnice je ideální volba, protože zde obvykle lidé tráví nejvíce času. Vaše tělo i mysl během spánku odpočívají a Vy tak lehce můžete načerpat energii tohoto překrásného polodrahokamu.

Záleží také na záměru, se kterým si Lapis Lazuli pořizujete. Můžete ho využít pro sebe a podpořit konkrétní věc ve Vašem životě (například zklidnění mysli, propojení se svými průvodci) nebo ho můžete postavit volně do prostoru pro harmonizaci Vás i Vaší polovičky.

Pokud jste si koupili nebo plánujete koupit Lapis Lazuli pro sebe, doporučuji jej umístit na Váš noční stolek nebo k hlavě, či dokonce pod polštář. Bude tak nejlépe ‘pracovat’ pro Vás i Váš záměr. V ložnici je také vhodné, aby měl každý z partnerů svůj exemplář. Tím, že ho umístíte každý na svůj noční stolek, budou tvořit zároveň i soustavu a budou podporovat nejen záměr jednotlivce, ale i současně Vás záměr párový. Naladí Vás tak, abyste každý stál sám za sebou, věrný své pravdě, autenticitě, aby každý zodpovídal sám za sebe.

Zlepší a otevře se Vám vzájemná komunikace. V případě, že máte jen jeden Lapis Lazuli a chcete využít jeho plný potenciál pro Vás i Vaši polovičku, umístěte jej naproti posteli, doprostřed.

Lapis Lazuli v ložnici je především harmonizátor. Dodá Vám klidnou energii a spojí Vás s Vaším vědomím. Je ideálním kamenem pro ty, kdo se cítí roztěkaní a v hlavě.

Koupelna nebo wellness zóna

V koupelně bude Lapis Lazuli jako doma. Je to kámen vodě odolný. Bude skvělým společníkem ve chvílích ve Vaší lázni, které věnujete sami sobě, odpočinku, relaxaci a očistě sebe sama, jak fyzické, tak energetické. Můžete jej umístit přímo do sprchového koutu jako solitér nebo jej aplikovat na podlahu, či stěny koupelny jako úchvatný a praktický obklad. Voda, která stéká po kameni, evokuje v člověku pocit pobytu v přírodě nebo v lázních. Snadno se tak můžete přenést k vodopádu, přírodnímu jezírku, moři či oceánu.

Lapis Lazuli si můžete postavit na okraj vany či vířivky ve chvílích pohody a času pro sebe. Zkuste se na něj zadívat a pozorujte, co ve Vás probouzí. Může Vás více propojit s elementem vody, nejen ve Vaší vaně, ale i s vodou na celé planetě. Zkuste si představovat, co ve svém životě chcete odplavit, co Vám neslouží, co chcete propustit. Lapis Lazuli a voda Vám pomohou tyto věci očistit. Potom se můžete soustředit na Váš vnitřní klid, harmonii a zklidnění mysli. Lapis Lazuli vás v tom bude podporovat. Až vystoupíte z vany, budete cítit lehkost, radost, klid a mír.

Relax zóna nebo meditační koutek

Pokud rádi meditujete nebo praktikujete různá dechová cvičení, techniky mindfulness a podobně, Lapis Lazuli Vám bude nejen skvělým společníkem, ale i nástrojem k objevování hloubek sebe sama.

Zde sdílím mé osobní zkušenosti a inspiraci, jak lze Lapis Lazuli využít pro harmonii v životě či sebepoznání.

Postavte si Lapis Lazuli před sebe a představujte si, že se díváte na noční oblohu nebo do hlubiny oceánu. Záleží jakou kvalitu suroviny, jaký odstín a strukturu Váš kámen má a co evokuje právě ve Vás. Evokuje-li ve Vás Lapis Lazuli noční oblohu, můžete pocítit božskou harmonii. Navodí pocit klidu a spokojenosti, propojí Vás s Vaší intuicí. Potom je jen na Vás, kam se dále necháte zavést.

Evokuje-li ve Vás Lapis Lazuli hlubiny oceánu, může vyvstat na povrch téma Vaší odvahy k uskutečnění životního kroku či velké změny. Kámen Vám šeptá: skoč do té vody a plav, vykroč už konečně na novou cestu, udělej změnu, po které toužíš. Lapis Vás tak může lehce popostrčit, avšak s jemností a lehkostí.

Lapis Lazuli Vás nadnáší a zároveň vede do hloubky sebe sama, bytí, existence. Z Vašich hlubin se mohou vyplavovat různá témata a otázky. Pokud máte odvahu a chcete se ponořit do svých hlubin, v jemnosti a lehkosti, doporučuji velmi tmavý odstín tohoto modrého polodrahokamu se zlatým pyritem. To jsou známky té nejkvalitnější suroviny Lapisu Lazuli. Čím kvalitnější surovina, tím silnější vibrace a účinek. Vyberte si jej podle svého uvážení a dejte na vnitřní pocit. Možná nyní potřebujete světlý Lapis Lazuli. Může se stát, že za rok nebo za dva se Vaše preference změní a Vy pocítíte touhu být v blízkosti tmavšího modrého skvostu.

Pracovna / Tvořící místnost

Ptáte se, jaký přínos může mít Lapis Lazuli ve Vašem pracovním prostředí? Záleží jaký typ práce děláte, jaká jste povaha a co konkrétně potřebujete podpořit. Do kanceláře doporučuji umístit Lapis Lazuli těm lidem, kteří mají roztěkanou mysl, bývají někdy vzteklí, náladoví či nervózní. Lapis Lazuli jim dodá klid, harmonii, napojí je na intuici. Zcela nenáhodou od svých klientů poté slýchám, že se jim najednou pracuje s větší lehkostí, jde jim všechno tak nějak samo, ztrácí touhu vše řídit a kontrolovat, a také se méně rozčilují. Lapis Lazuli Vás povznese nad některé situace a budete se na ně dívat s větším nadhledem. Také velmi účinně pracuje s odevzdáním: „Měj vizi, ale neřeš způsob, jakým se stane, nechej vesmír, ať koná.“ To v praxi znamená, že dáváme věcem volný průběh.

Lapis Lazuli je skvělým pomocníkem pro ty, kdo ve své práci využívají převážně svou intuici – umělci, terapeuti, koučové. Sama jej velmi ráda používám při mé mentorské a koučovací praxi. Pomáhá mi lépe se naladit na sebe i na klienta.

Lapis Lazuli je ideálním kamenem pro relaxační zóny, masérny, salony, wellness centra a jiná terapeutická či odpočinková místa. Vy i Vaši klienti budete zažívat pocity klidu, uvolnění a budete se cítit odpočatí. Lidé se k Vám budou velmi rádi vracet právě pro tyto chvíle pohody.

Dětský pokoj

Lapis Lazuli je vhodným kamenem pro děti, které mají trable s psychikou a jsou v nerovnováze. Bývají vzteklé, smutné z nějaké situace, řeší trable ve škole nebo mezi kamarády, cítí se nepřijaté a podobně. Lapis Lazuli pomůže Vašemu dítěti být v psychické pohodě a harmonii. Lépe dítko napojí na svou přirozenost, na svou intuici. Lapis Lazuli vrací k božskosti, čistotě a povznáší do nebes. Vašemu dítěti pomáhá udělat si na věc vlastní názor a pomůže mu k vyjádření sebe sama. Doporučuji umístit tento tmavomodrý skvost k posteli. Váš potomek se po probuzení bude cítit odpočatě, v psychické pohodě, lépe přijme situaci, se kterou se nemůže vyrovnat a lépe bude své vnitřní pocity komunikovat.

Budu velmi ráda, pokud se mnou budete sdílet Vaše zkušenosti s Lapisem Lazuli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *