Blog

Tipy pro umístění Vašeho Jantaru v interiéru

Inspirujte se, kam v interiéru nejlépe umístit Jantar tak, abyste pocítili jeho plný potenciál a využili jej pro sebe nebo Vaši rodinu.

Vycházím ze své osobní zkušenosti a praxe s klienty.

Jantar je považován za organický drahokam, nesoucí moudrost věků. Vznikl z pryskyřice pravěkých jehličnanů, která se tlakem času proměnila v kámen. Každý kousek jantaru zažil miliony let, zastupuje živou knihovnu zemské historie – vznikající od doby, kdy začaly růst stromy.

Pro jeho barvu jej nazýváme jménem ‘baltské zlato’, i když nejstarší kousky byly nalezeny na Blízkém východě a v severní Africe. S Jantarem obchodovali lidé již na začátku holocénu, přibližně 10 000 př.n.l. Na evropském území je tedy nejstarší šperkovou komoditou.
Energie, která z Jantaru vyzařuje je teplá, lehká, medová. Cítím něžnost, plynutí, nechávám se unášet v lávě Matky Země. Jantar je především Slunce, žár, energie. Komunikuje se solar plexem, s energií vnitřního zdroje. Jeho přítomnost je povzbuzující, radostná, živá.
Napojuje nás na božské vědomí Otce Slunce a Matky Země. Harmonizuje vlivy horního a dolního světa, uzemňuje a sjednocuje ve středu bytí. Vyvolává úsměv na tváři a uvolnění se. Vzdáváte se kontroly a snahy držet se striktních pravidel. Plujete si životem, užíváte si každý krok, svou cestu. Jantarová sluneční energie podporuje touhu po životě, těšení se z prostého plynutí v zemském řádu.

Jantar můžete využít i jako vykuřovadlo k očistě sebe a prostoru, nebo při otevírání rituálního prostoru. Jeho vůně uzemňuje a připomíná nám lesy, háje, a spolu s nimi moudrost přírody a jejího konání. Je užitečný k uvolnění vnitřního pnutí, podporuje práci s propouštěním strachu a nepohody. Při relaxaci pomáhá s uklidněním celého těla a mysli.

Obývací pokoj

Jantar se hodí všude tam, kde chcete cítit Slunce, energii, krásu, chuť do života. Můžete jej nasypat do misky, pro lepší účinek doporučuji minimálně půl kilogramu, a dát jej tam, kde uznáte za vhodné. Svoji zlatavou silou prozáří jakýkoliv temný kout. Je ideální pro nabíjení Nefritových draků a artefaktů ve zdobných nebo kamenných miskách.

Ložnice

Do ložnice ho dávat nedoporučuji, neboť je velmi energizující. Výjimka je vhodná v případě milování s Vaším partnerem, protože jeho působení nabíjí a vlévá do těla životadárnou sílu.

Můžete zkusit můj tip pro společný rituální večer: Využití Jantaru a Granátu dodá vztahu vášeň, oheň, radost, živost. Jantarem nejdříve místo vykuřte a očistěte.  Poté použijte drobné kaménky Granátu na ozdobu lože jako plátky růží. V prostoru můžete vytvořit mandalu z kousků Granátu i Jantaru, jako zástupce mužské a ženské polarity. Doprostřed mandaly můžete dát Křišťál, který bude sloužit jako symbol propojení a tvořivé síly.

Pracovna


Jantar je ideální společník pro práci. V jeho přítomnosti můžete prožívat více síly, radosti a tvořivosti. Doporučuji ho mít v misce vedle sebe, nebo pod sebou, ve formě masážní dlaždice. Je dobré na Jantarové kamínky často sahat, občas je promnout v teple dlaně a užívat si jeho jemnou borovicovou vůni.

Koupelna


Právě proto, že Jantar nestudí a má teplou sluneční barvu, je vhodný zejména pro vysypání do dlažby v koupelně nebo v sauně, kde vytvoří exkluzivní dekor a dodá místnosti luxusní vzhled. Svíce nebo lampička umístěná v blízkosti misky s Jantarem bude odrážet příjemné hřejivé odlesky.

Jantarem se obklopujte v jakémkoliv množství. Jantar je lehoučký, měkký, laskavý, ale zároveň je v něm uložená prastará tvořivá síla.
Budu velmi ráda, pokud se mnou budete sdílet Vaše zkušenosti s tímto kamenem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *