Blog

Draci v našich životech – pociťte jejich sílu na vlastní kůži díky nefritovému drakovi

Kořeny dračí symboliky sahají do dávné mytologie téměř každé kultury, které se vzájemně nepropojovaly. V našem povědomí jsou nejspíše draci dvou hlavních kultur – asijské a evropské. Do dnešního dne je pokládáme za součást především čínské a keltské kultury z oblasti dnešní Velké Británie. V mnohém si jsou draci z obou kultur podobní, ale v mnohém se také liší. Přečtěte si, co draci v obou kulturách symbolizují a proč mají dračí artefakty z Nefritu takovou sílu

Jaký je rozdíl mezi čínským a keltským drakem?

Rozdíl poznáte už na první pohled pohanského keltského draka si můžete představit podobně jako draka, kterého znáte z našich pohádek. Často je vyobrazen jako ještěr se šupinatou kůží statnější postavy, má křídla, která připomínají ta ptačí a z tlamy mu srší oheň. Čínský drak více připomíná úzkého hada s dlouhým tělem. Rozdíly jsou v kultuře a daném období – první původní tvar draka – koláčkový drak je i v astrálním pojetí podobný našemu pohádkovému drakovi s křídly. Pozdější období už zobrazovaly draka spíše jako hada. Rozdíly však nejsou jen ve vzhledu a sahají mnohem hlouběji do obou odlišných kultur.

V keltské kultuře byl drak spojován se symbolem síly a nejvyšší moci. Vítězství nad drakem převážně ztělesňovalo triumf nad silami temnoty. Zatímco však v dnešní Evropě si na draka vzpomeneme zejména v souvislosti s pohádkami, v Číně má stále velmi silnou symboliku. Je totiž spojován s celým čínským lidem a císařským dvorem. Drak je v tamější kultuře symbolem štěstí, osobní síly a moci, vznešenosti, plodnosti, posvátnosti, ale také citlivosti a vyrovnanosti. Symbolizuje prosperitu, hojnost a bohatství. Čínská kultura je vnímá jako polobohy. Některé zdroje tvrdí, že Číňané začali sami sebe označovat jako potomky draků. Věřili, že mají magickou sílu, jsou součástí nebes a existují na nich společně s bohy. Dračí energie je v Číně spojena se vším, co máme uloženo hluboko v sobě, chrání naše nitro a poklady v něm schované.

Jaké draky známe? 

Draci jsou moudré bytosti z andělských říší. Přebývají na jiné vlnové délce než andělé, ale pracují spolu s nimi pro nejvyšší dobro všech bytostí. Každý drak vykonává svěřené úkoly, nemají totiž svobodnou vůli jako my lidé. Jsou to mimořádně moudré a odvážné bytosti s otevřeným srdcem, které slouží naší planetě od jejího počátku. Cítí hluboké pouto a lásku k lidu a planetě Zemi. 

Draci nad námi bdí a střeží poklady našeho světa – moudrost, která je ukryta ve speciálních krystalech, kamenech, skalách a stromech, jeskyních, hor a mystérií Přírody. Draci dokáží tvořit hmotu a také ji rozkládat. Andělé udržují vyšší vize, zatímco draci je zhmotňují. 

Existuje mnoho typů draků – čtyřdimenzionální, z páté až sedmé dimenze, draci spolupracující s archanděly a duchovními mistry, galaktičtí draci a další. Všichni mají však něco společného – pomáhají na cestě vzestupu do 5D Země. Pokud se některý drak stane Vaším společníkem a průvodcem, vznikne silné pouto a bude Vás podporovat. Vrátí se kdykoliv ho budete potřebovat. 

Je znát, že si dnešní doba žádá pomocníky z dávných dob pro duchovní práci a ochranu. Ke mně přišli draci z čínské kultury a období Hong Shan a jsem nesmírně ráda, že mohu být prostředníkem a propojovat Vás s touto božskou esencí. Přicházejí, aby lidem dali vnitřní sílu a schopnost prosadit se. V Číně náleželo právo vyobrazovat draka výhradně císaři, který ho užíval jako symbol síly a neomezené moci. 

Proč v sobě dračí artefakty nesou obrovskou sílu?

Vzácné dračí artefakty jsou posvátné kamenné předměty, jejichž stáří se může datovat až do doby před dvěma až pěti tisíci lety. Nesou v sobě historickou hodnotu a živoucí kulturní odkaz antické Číny.

Dračí artefakty se vyrábějí z Nefritu a Jadeitu, které v čínské kultuře označujeme za kameny Bohů. Ačkoli se jedná o dva rozdílné minerály, sdílí spolu historický význam a v Číně mají pro oba stejné označení Jade. Spojíte se s nimi pomocí svého srdce a dračí artefakty tak můžete vnímat jako Bytosti, které se stanou Vašimi průvodci, ochránci a velkými učiteli

V čem Vám Nefritový drak pomůže?

Žijeme v rychlé době, kdy naše mysl neustále pracuje a často nám chybí spojení s naší duchovní stránkou. Nefritový drak proto představuje pomocníka pro duchovní práci a ochranu. Může Vás naučit sebelásce, pomoci se vztahy k ostatním lidem a dodat odvahu prosadit se. 

Draci rádi své adepty zkouší vysokými cíli a vytváří jim podmínky, aby jich mohli dosáhnout. Nechávají však na svobodné vůli adepta, zda se příležitosti chopí, nebo ne. Lidé, kteří se s touto esencí propojí a naučí zacházet, dostávají do života cenný dar – klíč ke své osobní moci a zdravému sebeprosazení. Je však jen na Vás, jak se ke všemu postavíte. Drak je pouze prostředníkem, který Vám se vším pomůže. Někde hluboko v duši si totiž pamatujeme, že jsme před mnoha tisíciletími s nimi společně žili, a proto mezi Vámi může vzniknout magické spojení

Jak se na draky naladit? 

Draci jsou součástí naší pradávné historie, a proto máme jejich znalost zakódovanou ve svých paměťových záznamech. Nyní se vracejí, aby nám pomáhali při vzestupu planety Země do páté dimenze. V našem kolektivním vědomí začíná zesilovat vzpomínka na ně, a proto je pro nás jednodušší se na ně naladit. Čím více na ně pomyslíte, tím blíže Vám budou. Drak se pokusí najít způsob, jak se s Vámi dorozumět. Sníží svou frekvenci, abychom jej i my lidé mohli pocítit a porozumět jim. Důvěřujte své intuici a tomu, co cítíte a co vnímáte. Draci se nám můžou zjevit prostřednictvím snu, vize, vhledu, skrze fyzické pocítění na těle nebo v prostoru kolem Vás, ale také skrze myšlenku, zrychlený srdeční tep, husinu nebo mravenčení na těle.

Jak artefakt v podobě draka vybrat?

Při výběru artefaktu si určitě nejdříve všimnete dvou různých typů – koláčkového a céčkového. Koláčkový drak je spojený s podobou disku Bi a může připomínat embryo

.

Koláčkového draka doporučuji pro vnitřní práci, s jehož pomocí se lze spojit s božskou esencí a komunikovat s bytostmi spodních i horních světů

Céčkový drak navazuje na tradici koláčkového, především se v něm protáhlo a zeštíhlilo celé tělo, které připomíná písmeno C. Můžete najít spoustu různých vyobrazení, protože spolu s expanzí čínského impéria se začaly vyrábět i jiné varianty pod vlivem měnících se kultur a forem náboženství

Při výběru je však nejdůležitější napojit se vnitřně na draka a nechat ho k sobě promluvit. Prohlédněte si například obrázky v e-shopu a nechte je na sebe působit. Věřte své intuici. Pokud chcete zažít silnější spojení, přijďte se na draky podívat osobně a nechte k sobě promluvit toho pravého pomocníka přesně pro Vás.