Blog

Nefrit – využijte jeho ochrannou a léčivou sílu

Víte, že kámen Nefrit patří k nejcennějším kamenům východních zemí? Není proto divu, že právě v nich může být dárek z Nefritu považován za výraz uznání a dobrých úmyslů. Pojďme se společně podívat, odkud pochází a s čím nám v našem životě může pomoci.

Kámen z Nebes obdivovali už ve starých kulturách

Nefritu se často přezdívá kámen Nebes a pro svou mimořádnou sílu, rituální a léčivou kolektivní stopu se těšil oblibě už ve starých kulturách. V oblasti Jižní Ameriky to byla mayská a v Asii především ta čínská, která jej možná právě proto využívala při rituálních obřadech. Nefritové předměty byly vzácností díky jejich kráse a ušlechtilosti, stejně jako odolnosti samotného kamene. Díky tomu z něj byly vyráběny dekorativní předměty a šperky, ale také pracovní nástroje. Již vzpomínaná Čína má do dnešní doby bohatá naleziště. Kromě Číny je k nalezení také na Novém Zélandu, Sibiři, v Barmě, Afghánistánu, Švýcarsku, Austrálii a Polsku.

Nefrit je takový krystal Alchymiků. Ukrývá svá tajemství a vydává ho těm, kteří jej dokážou vnímat. Je na něm stále co objevovat. Z počátku se zdá docela nenápadný, ale po čase ukazuje i své spojení s Draky a dračí energií, stále živoucí zde na Zemi. Osobně ho vnímám jako takového císař pána, který si sedí na svém trůně a čeká, až si pro něj dojdete, aby Vám mohl odkrýt svou moudrost, vznešenost a sílu.

Oceňte energii Nefritu

Nefrit patří mezi mimořádně mocné kameny, které v sobě mají několik rovin, jež můžeme postupně odkrývat. Nejen že do Vašeho života přitáhne víc hojnosti, klidu a harmonie, ale svou zemitostí zklidní rozbouřené emoce i roztěkanou mysl. Je propojený se srdeční čakrou a povede Vás za hlasem Vašeho Srdce – ať už se rozhodnete pro cokoliv. Čistí prostor a dodává mu noblesu s klidnou a příjemnou energií, kterou začnete postupně podvědomě i vědomě vyhledávat víc a víc.

Energii Nefritu si představte jako energetickou tekutou mízu, která prochází naším tělem, protéká jím, čistí ho a narovnává ho. Jednou z jeho dalších rovin je plazmatická tekutá složka, která prochází naším tělem a je propojena s čistou sexuální (životní) energií, která díky účinkům vibrací Nefritu sílí. Dle starých tradic nás pak vede do vyšších stavů Vědomí a propojením s Nekonečnem (Vesmírem, Bohem) a také napomáhá k dlouhověkosti.

Pokud se na Nefrit obrátíte, povede Vás do vnitřní síly a stability. To však vyžaduje větší kousek Nefritu o minimální váze 1 kilogram a více, ideálně však nad 3 kilogramy. Můžete si ho dát pod postel nebo kamkoliv, kde trávíte nejvíce času. Pomůže Vám pracovat i pro Váš záměr, například v oblasti osobních projektů, financí, vztahů a podobně. Nefrit Vám jej totiž dokáže přitáhnout. Zkuste se třeba jen zamyslet nad svým záměrem (přáním či cílem) a propojit jej s Vaším Nefritem. Energetické pole se znásobí a Vy tak budete blíže svému cíli.

Vneste do života harmonii díky Nefritu

Nefrit patří mezi ochranné kameny, které zároveň slouží jako symbol klidu a míru. Vnese Vám tak do života harmonii a ochrání Vás před negativními útoky i myšlenkami. Nefrit přitahuje nejen štěstí, ale také peníze a pomáhá navazovat přátelství. Posílí Vaše rozhodování, toleranci a pozitivní myšlení. V neposlední řadě pomůže uvolnit emoce a podrážděnost. Díky tomu i celkově zklidní mysl a pozvedává moudrost ducha. Jako kámen snů, položen na čele, pak přináší sny nahlížející do hloubky našeho nitra.

Oceňte jeho sílu při obchodních jednáních

Kromě harmonie podpoří Nefrit i kouzlo osobnosti, sebevědomí a sebedůvěru, samostatnost, empatii, neúnavnost a usnadní mezilidskou komunikaci. Pokud se chystáte na důležité obchodní jednání, tak jistě oceníte snadnější komunikaci a zvýraznění osobnosti, díky které se Vám může snáze podařit uzavřít obchod. K tomu Vám pomůže také jeho stimulace k práci, podpora ambice a realizace nápadů.

Starobylé zdroje odkazují i na léčivé účinky

Už v dobách starobylé Číny věřila východní medicína účinkům Nefritu, který by měl podle nich posilovat funkci očí, srdce, ledvin, močového měchýře, zvyšovat plodnost a chránit ženy při porodu. Kromě toho může pomoci také s detoxikací organismu, utišení migrén a bolestí, nebo snížením teploty. Voda z Nefritu se doporučuje pít při zácpě, nadýmání a odvodňování.

Energie Nefritu je zejména propojena s léčivou energií týkající se energetických toků a bran ledvin. Zkuste se sami propojit s energií Nefritu a představte si dva světelné energetické body v oblasti ledvin. Zhluboka dýchejte a vtahujte jimi energii dovnitř do těla. A jen pozorujte, co se v těle odehrává.

Poznejte účinky Nefritu podle jeho druhů a barev

Nefrit má mnoho barev a každá z nich symbolizuje něco jiného. Tradiční učení Feng-šuej se zakládalo pouze na Nefritu s důrazem na jednotlivé barvy Nefritu a jejich účinky. Některé barvy Nefritu už dnes téměř neseženete a považují se za velkou vzácnost. Mezi ně patří například modrý a růžový Nefrit, čemuž samozřejmě odpovídá i jejich cena. Pojďme se společně podívat na vlastnosti Nefritu a účinky jednotlivých barev.

Zelený Nefrit je díky svým bohatým nalezištím nejznámějším zástupcem v povědomí lidí. Nejcennějším je pak takzvaný Císařský Nefrit barvy mladého mechu. Zelený Nefrit přináší do života bohatství, všeobecné štěstí ve hmotě a posiluje sebevědomí.

Žlutý Nefrit utěšuje a léčí bolavou duši. Dokáže ji také pozitivně nasměrovat do budoucnosti, a to hlavně díky symbolu země, který umožňuje najít svůj „střed“ na naší planetě.

Modrý Nefrit patří mezi vzácné kameny, které většina lidí za svůj život ani nezahlédne. Jeho účinky směřují především k duchovnímu a duševnímu pokroku. Napomáhá podvědomému chápání světa a jeho souvislostí.

Červený Nefrit je ve skutečnosti zoxidovaný Bílý Nefrit, a proto existuje mnoho červených odstínů a jejich forem v kameni. Ať už se jedná o různé odstíny červené ve formě žilek, pásů, nebo ploch špiček valounu. Červená forma Vám dodá sílu a energii v okamžicích vlastního oslabení, posílí dosáhnutí jakéhokoli rozhodnutí i jeho následnou realizaci.

Bílý Nefrit se pyšní také mnoha odstíny a lze jej porovnávat s barevnými kvalitami sněhu. Odborníci si ho vysoce cení a v kvalitním provedení, kdy má zbarvení a povrch jako beraní tuk, se vyrovná, nebo dokonce předčí hodnotu Nefritu Císařského. Bílý Nefrit umožňuje prosperitu a pomáhá k realizaci přání i moci. Stejně jako Modrý Nefrit má i on blízko k astrálním sférám Bytí.

Černý Nefrit poskytuje ochranu a řád věcí, které zahlcení prostředím a celou civilizací, občas těžko vnímáme. Předměty z něj tak na Vás dýchnou z hlubin věků.

Růžový Nefrit povznáší Duši jeho vlastníka a nositele k chápání nuancí a zákonitostí koloběhu světa. Všechno však závisí na duchovní úrovni zkoumajícího, která musí být vysoká, aby mu umožnila rozkrýt možnosti Poznání.

Fialový Nefrit upevní odhodlání a stabilitu na osobní duchovní stezce. Zvláště v dnešní době je velmi důležitá psychická stabilita a její vnitřní nastavení v rozkolu s duchovním a hmotným světem.

Zelený Jadeit, který rovněž patří mezi typy Nefritu, byť se nazývá jinak, uklidňuje nervový systém a harmonizuje nefungující vztahy. Pomáhá také realizovat touhy a vášně, protože má nejblíže k centru Srdce.

Napojte se i Vy na Nefrit

Chcete poznat blahodárné účinky Nefritu na vlastní kůži? Při výběru kamene přesně pro Vás, nechte na sebe působit obrázky kamenů a vyberte si ten, který k Vám nejvíce promlouvá. Pokud byste si chtěli ověřit napojení na Nefrit osobně, stavte se do kamenného obchůdku. Ráda Vás tam uvidím!