Blog

Jak nacítit kameny a začít s nimi komunikovat

To, že se nám kámen líbí a máme ho doma je jedna věc. Ale víte, že má i velkou přidanou hodnotu? Můžeme se s ním naučit komunikovat a pozvat si do života jeho široký potenciál. Například pro svůj osobní rozvoj, pro ‘léčení’, učení se, nebo pro práci s našimi klienty. Můžeme se jej ptát na různé otázky, nebo jej požádat o pomoc při hledání životního směřování a naší cesty životem.

Krystaly mají své vlastní vědomí. Není to žádný nový objev nebo ‘new age’ trend. Na výhody práce s kameny přišly už mnohé generace předků před námi napříč různými kulturami, kdy lidé využívali kameny nejen k ozdobě, ale také k věštění, ‘léčení’, ochraně, ke komunikaci s bytostmi jiných světů a podobně.

Představte si každý vzácný kámen jako živoucí bytost. Vznikl v lůně Matky Země, je tak její přímou spojnicí, její součástí. Nesnažme se pochopit jejich vědomí. Nejde to, nejsme kameny, jsme lidské bytosti :-). Můžeme se s nimi však naučit komunikovat. Můžete si být jisti, že oni nám rozumí. Vždyť naše lidské tělo je také sestavené ze stopových prvků, ze kterých jsou ‘vyrobené’ i některé kameny.

Je jedno, jestli jde o kamínek ve šperku nebo veliký solitér ve Vašem obýváku. Chcete-li kamenům rozumět a jsou-li Vám jejich energie blízké, nehledejte důvody, proč to není možné, ale hledejte způsoby, jak pocítit jejich energii ‘na vlastní kůži’. Osobní zkušenost je přece ten nejlepší důkaz.

Každý z nás je jiný a vnímá energii jiným způsobem. Někdo je vizuální typ a chodí mu informace ve vizích, ve snech, v barvách, v obrazech, někdo jiný je zase typ intuitivní a dostává informace takzvaně ‘shora’. Další zase vnímá přes tělo ve formě emocí, vibrací, mravenčení v končetinách a podobně. Najděte si svůj způsob a neomezujte se tím, že někdo to má tak, a Vy třeba jinak.

Jak k nám kameny mohou promlouvat?

Estetický vjem: ‘Líbí se mi’/’nelíbí se mi’, můžete ‘číst’ v jejich strukturách a barvách, vidět obrazce nebo pozorovat tvary

Pocit: ‘Přitahuje mě’/’nic se mnou nedělá’, pocit uzemnění, odlehčení, úlevy, radosti, tíhy atd.

Emoce: Najednou pocítíte při práci s kamenem lásku, smutek, odevzdání nebo celou škálu dalších emocí

Myšlenka: Najednou uděláte něco spontánního – jdete tam, kam byste obvykle nešli, někomu zavoláte, něco pochopíte, něco Vás napadne. Pokud jste na sebe s kamenem už napojení, může s Vámi pracovat i na dálku. Jedete v autě a najednou si na svůj kámen ‘vzpomenete’, nebo Vám vytane na mysli jeho obraz, třeba při pracovním jednání.

Meditace: Můžete se napojovat na jejich pole vědomí, přijímat přes ně informace z jiných světů, jiných civilizací, od bytostí. Typickým pomocníkem pro tuto práci jsou Lemurijské krystaly.

Sny: Ve snech přichází živé vize, obrazy, stavby, nebo se Vám zdá o chrámech či obřadech. Může se Vám zdát i o kameni, který by rád vstoupil do Vašeho života.

Vize: Zde hraje prim Vaše intuice, nápady, barevnost nebo obrazy třeba při obyčejné procházce v přírodě, nebo při meditaci.

Energie: Někteří lidé energie cítí, jiní dokonce vidí jejich tok (proud). Můžete vidět barvy, aurické pole, nebo způsob, jak kámen energeticky ovlivňuje své okolí.

 

Většina kamenů, které nabízím ve svém obchodě, ke mně přišly ve snech či vizích při meditaci, včetně Andar, které za kameny po mineralogické stránce považovány nejsou. Já je však jako krystaly vnímám, právě proto, že mají své vlastní vědomí. Nepracuji s nimi tolik fyzicky jako s jinými kameny, ale jejich vědomí ke mně promlouvá právě při meditacích a energetické práci včetně individuálních terapií s klienty.

Nejsou tu vyjmenované všechny způsoby komunikace, které existují. Nenechte se omezovat a hledejte vlastní způsob. Už jen to, že se Vám kámen líbí a máte potřebu jej mít, je důkazem toho, že s Vámi nějakým způsobem komunikuje. Když budete zvídaví a budete pátrat po tom, co Vám který kámen konkrétně přinesl, odpověď dostanete. Nemusí to být hned, může to přijít za týden, za rok, za dva nebo také za pět 🙂 A stejně jako se vším ostatním, praxe pomáhá k úspěchu. Učení poznávat krystaly nikdy nekončí, jejich pole je tak veliké a neomezené. Stejně tak jako rosteme my sami, roste i napojení na krystaly a vnímání jejich vědomí.

Jak začít komunikovat s kamenem – tip na cvičení

Naciťte se na srdce Vašeho kamene. Každý kámen má své srdce – citlivější jedinci jej mohou cítit, někteří i fyzicky vidět v každém kameni. Pokud jej nevidíte, nezoufejte, není to nutné. Stačí se na něj pocitově naladit svým záměrem. Nalaďte se na své srdce a poté na srdce krystalu. Poděkujte mu, že se s Vámi propojil a požádejte ho, aby Vás vedl a naučil Vás, jak s ním můžete komunikovat, abyste mu porozuměli. Můžete mu položit jakoukoliv otázku, buďte vnímaví, pozorní a čekejte na odpověď. Ta může přijít mnoha způsoby: ve snech, ve vizích, přes emoce či myšlenku, skrz konstelaci, nebo o pár hodin či dní později ve formě synchronicity zvenku. Můžete se mu i svěřit, trápí-li Vás něco a nevíte si s tím rady. Ze začátku doporučuji se před každým ‘cvičením’ hluboce prodýchat a uvolnit mysl. Mysl nám často posílá důvody co dělat zrovna teď jiného, že je to nesmysl, který nefunguje, nebo jiné myšlenkové výmluvy.

V komunikaci s kameny doporučuji zásadní věc: Věř tomu, co cítíš. Spolehni se na svojí intuici nebo pocit, zvláště, když je tak nějak více ‘jiný’ než obvykle.

Pokud chcete pocítit kameny ‘na vlastní kůži’, uvítám Vás v obchůdku Kameny pro život v Týnské uličce 6 na Praze 1, hned vedle Týnského chrámu. Pomohu Vám s výběrem i nacítěním se na ten Váš správný kámen.