Blog

Na velikosti kamene záleží

Během svojí dlouholeté práce s kameny jsem si všimla, že čím dál tím více pracuji s velkými kusy. Sepsala jsem pro Vás důvody, proč se tak stalo a jak to ovlivňuje můj pohled na kameny. Proč se soustředím na práci s velkými kameny? Článek vychází z mých osobních zkušeností.

Jak působí velký kámen? 

Především funguje jako generátor síly. Jeho účinek je více cítit, protože svojí masou a čistotou dovede obsáhnout mnohem širší pole. Jeho vibrace je silně cítit, prostupuje celým prostorem, včetně přítomných lidí. Velkého Lapisu si okamžitě všimnete, vyloženě na vás zamává.

Čím menší kámen je, tím má slabší vibrace a neobsáhne tak velké pole. Pokud máte v kapse malý Nefrit, samozřejmě působí, ale s menší silou, pomaleji, jen na nějakou část. Obsáhne jen pole kolem Vás, jeho vliv v místnosti není tolik patrný.

Velký dům potřebuje velké kameny

Nejen aby byly ve velkém prostoru vidět, ale budovu je třeba naplnit energií a zharmonizovat, aby se v ní lidem lépe bylo. Drobné kamínky toho moc nezmůžou. Velký kámen si lidé domů pořizují nejen pro ochranu a ozdobu, ale také jako pomocníka pro vyslovený záměr. Adopce velkého kamene se dá považovat za investici do pěkného zařízení. Nadto vydrží poměrně dlouho 🙂 Kámen může být nejen krásný, souladný s interiérem, ale především se stává funkčním ‘členem domácnosti’.

Silné kameny pro velké vize

Možná to sami znáte, vytváříte v životě velké věci, ale k tomu také potřebujete náležitou podporu. Už jste poznali, že troškaření je ztráta času, neboť do malého záměru musíte vložit stejně energie, jako do toho velkého. Úplně stejně to funguje s kameny.

Člověk, co si dovolí přemýšlet, budovat a chtít ve velkém

Kámen s člověkem začíná pracovat už v momentě vzniku záměru si ho pořídit. Velký kámen je společník, který dovede rychle uvést události v běh.

Funguje jako motor, zdroj, znásobí sílu vloženou. Člověka vede, podpoří a pomůže s rychlejší cestou k danému cíli. Cesta bývá rychlejší, plnější, hlubší. Velký kámen záměr ještě rozšíří, zároveň proces odlehčí o pár hrbolů.

Velký kámen je o tom, co pro sebe od života chcete

Velkým kamenům jsem věrná, protože můj život otočily do příčně vzestupné spirály. Naučila jsem se netroškařit, ale myslet ve velkém, ve všech ohledech svého života. Kameny mi dávají sílu, pevnost, podporu. Ochutnala jsem jejich plný potenciál a zjistila, co za divy umí udělat se životem. Zároveň jsem se naučila poslouchat svůj vnitřní hlas, který mi neúnavně dává vědět, co by pro mě bylo v danou chvíli nejlepší.

Jak poznáte co potřebujete za konkrétní kámen? 

Přitahuje Vás, líbí se Vám, nemůžete se od něj odtrhnout – už to je znamením, že s Vámi na podvědomé úrovni pracuje.

Každý kámen přináší jinou vibraci, esenci, rozdílný potenciál. Má své vědomí a může Vás podpořit v různých oblastech života.

Kameny dovedou podpořit archetypální kvality, které již jsou součástí našeho bytí. Občas však potřebujeme více začít vnímat esenci, o které si myslíme, že ji momentálně nemáme. Můžeme požádat kámen, aby nás ve vnímání této kvality podpořil.

Kalcit podpoří vztahy, Lapis Lazuli rozvoj duchovních schopností. Pokud se rozhodnete, že chcete rozjet své podnikání, být úspěšnější při jednáních a víc myslet srdcem, než hlavou, tak si pořídíte velký Nefrit. Slouží jako booster, podpora, vede Vás, ochraňuje, a vy jdete přímo, rychleji a rovnou cestou k cíli.

Vy si vybíráte a volíte, co zrovna chcete v životě podpořit, probudit nebo si k sobě pozvat.

Způsob, jakým s námi kameny pracují

Efekt bytí s kameny poznáte po čase, a to v rovině celku. Jejich vliv není patrný hned a najednou, ale po nějaké době shledáte, že něco děláte jinak, lépe, čistěji. Jak se jinak vztahujete sám/a k sobě. Je to o Vašem záměru, ke kterému si kámen přizvete.

Vedou Vás, směřují, dávají Vám nápady, myšlenky, Vy je potom konáte, vždy z vnitřního rozhodnutí, z Vaší svobodné vůle. Můžete se o ně opřít jako o stabilní článek Vašeho života. Kameny Vás vedou, aby to, co děláte, bylo v souladu s Vámi a s vesmírnými zákony/principy.

Jak mě mohlo napadnout, co všechno mohu dokázat?

Zkuste si zapsat, kde jste byl/a nebo co jste dělal/a v momentě, kdy jste si kámen pořídil/a, a k jakému účelu. Po roce se můžete ohlédnout a zhodnotit si, co jsem všechno dokázal/a,  kam jsem se dostal/a, co se všechno stalo.

To jsou přesně ta uvědomění a momenty, které nejsou patrné hned, ale dějí se na úrovni, kterou nevnímáme v běžné denní realitě, pokud nejste hodně citliví a s kameny vědomě nepracujete.

Použití kamenů není výmysl novodobé společnosti 

Kameny jsou tu miliony let, a v posledních několika tisíciletích byly využívány pro jejich léčivé účinky, pro podporu jednotlivých aspektů života, pro zdobení lidí i paláců, i jako důkaz moci a bohatství.

“Mým záměrem je přiblížit Vám toto bohatství darů Matky Země. Obnovit jejich učení a obohatit tak i Váš život.”

Během svého dlouholetého soužití s kameny jsem se naučila mnoho. Ráda Vám předávám zkušenosti, jak lze každý kámen využít, k čemu je můžete v životě pozvat. Jak s jejich pomocí navodit atmosféru domova i svého života.

Čím čistější surovina kamene je, bez velkých vrostlin, žíhání a podobně, tím je jejich vibrace čistší a tím víc na Vás působí. Třeba prsteny s kvalitním Diamantem, Safírem, císařským Nefritem jsou šperky, které Vás nejen zdobí, ale i vedou.

Kameny v praxi

Během své praxe koučky/mentorky jsem se mnohokrát setkala s blahodárným působením kamenů pro podporu v životě i v osobním růstu. Klienti je využívají k různým záměrům. Slouží k harmonizaci i jako jejich podpora při změně. Mohou Vám být oporou, boosterem (dodavačem energie), průvodcem – mohou Vás vést dalšími kroky na Vaší Cestě.

Tímto způsobem kameny přišly i ke mně, v době, kdy jsem procházela velkou životní změnou a proměnou. Byly mi velkými pomocníky a průvodci, a moje náklonnost k nim jen roste.