Uncategorized

Tipy pro umístění Vašeho Nefritu v interiéru

Inspirujte se, kam v interiéru nejlépe umístit Nefrit tak, abyste pocítili jeho plný potenciál a využili jej pro sebe nebo Vaši rodinu.

 

Vycházím ze své osobní zkušenosti a praxe s klienty. Nefrit je zejména silný ochranný kámen. Můžete jej nejlépe využít pro podporu vnímání hojnosti. Uzemňuje, působí na vztahy a finance. Vede svého majitele k tomu, aby jeho jednání a konání v životě vycházelo se srdce.

 

Výrobky z Nefritu mají mnoho podob a kámen samotný existuje v několika barvách, každá s rozdílnými účinky působení. Ale o tom se rozepíši v jiném článku. Nyní se budu soustředit na nejznámější a nejrozšířenější variantu, kterou je Nefrit zelený. Popíši využití jeho potenciálu pro harmonizaci Vašeho života, domova i pracovny.

 

Nefrit je především společenský” kámen. Miluje své umístění tam, kde je rušno, kde se pohybují lidé, má rád, když se ho někdo dotýká. Vyzařuje velmi silnou a zemitou energii. Udržuje Vás nohama na zemi, propojuje s Matkou Zemí, s kořeny a pomáhá řešit pozemské” záležitosti jako jsou vztahy, práce, hojnost a finance.

 

Dodává Vašemu konání praktičnost, jasnost, přímost a ukazuje realitu takovou, jaká je. Už z jeho podstaty a dávné historie jeho bohatého využití je Nefrit považován za císařský, královský kámen. Jeho zelená barva posiluje pozornost k srdci, dodává hluboký klid a harmonizuje emoce. To vše oceníte doma i v práci.

 

Nefrit je všestranný kámen, který můžete umístit téměř kamkoliv. Nemusíte ho nijak extrémně čistit nebo nabíjet na slunci, nejraději má, když se ho dotýkáte, čímž ho také nabíjíte. Stačí i to, že se s ním potkáte očima nebo se s ním propojíte svým srdcem.

 

Nefrit může být kámen, který do svého domova či kanceláře postavíte, abyste vylepšili energii v prostoru a oživili ho. Existuje mnoho typů aplikací Nefritu, kromě soliterních kamenů si můžete pořídit i sochu nebo nádobu. Já Vám přináším možnosti aplikace Nefritových dlaždic jako obklad na podlahu nebo na stěnu. Také nabízím Nefrit ve formě antických artefaktů z období neolitické Číny. Všechny tyto formy využití Nefritu podporují proud životní síly.

 

Obývací pokoj nebo jídelna

Najděte vhodné místo pro Nefrit tam, kde se rodina nejčastěji schází a kde tráví společné chvíle. Lehce Vás všechny uvolní, propojí v srdcích. Budete se cítit radostnější, zapomenete na starosti a budete si více užívat přítomného okamžiku u jídla. Nefrit také harmonizuje nefunkční vzorce ve vztazích a vede k jejich zlepšení. Nastoluje klid a harmonii, podporuje pozitivní myšlení, a pomáhá realizovat touhy a přání. Tyto kvality jistě ocení každý člen domácnosti.

 

Ložnice

Velkým přínosem Nefritu v ložnici je očištění prostoru od nežádoucích energií a vytvoření podmínek pro kvalitní spánek. Umístěte jej naproti posteli nebo kamkoliv do prostoru, kde odpočíváte a čerpáte síly. Tiší rozbouřenou mysl a přináší sny nahlížející do hloubky Vašeho nitra. Zelený Nefrit uklidňuje nervový systém. Ráno po probuzení se budete cítit odpočatí a nabití pozitivní energií.

 

Koupelna

K oblázkům a mušlím přivezeným z pláže si můžete položit i Nefrit. Nebo si ho jen tak postavte do sprchy. Podpoří Vaši očistu, dodá Vám klid a harmonii.

 

Pracovna nebo kancelář

Nefrit je ideálním společníkem při práci a při obchodních jednáních. V práci pomáhá v rychlém rozhodování a v odvaze jednat za všech okolností podle čistého svědomí. Pomáhá nevzdávat se i ve zdánlivě beznadějných situacích. Učí toleranci a pochopení. Povede Vás k větší jasnosti, stručnosti, učí Vás soustředění se na ty nejdůležitější věci, a to vše v souladu s Vaším srdcem.

 

Jak jsem již zmínila výše, Nefrit má rád, když mu věnujete pozornost. Bude Vás k tomu podvědomě vyzývat, což v práci velmi oceníte. Přistihnete se, že se na něj často díváte, máte potřebu se ho dotýkat nebo si na něj často vzpomenete. Kontakt a pobyt v jeho přítomnosti Vás bude harmonizovat a více propojovat s přírodou, právě díky jeho zelené lesní barvě.

 

Můžete s ním zkusit i komunikovat a o něco ho poprosit. Například o jasnost v nějaké situaci. Snadněji pak najdete to nejlepší řešení. Povede Vás ke konkrétním činům. Je Váš velký podporovatel, velmi přímý, zemitý a spojený se srdcem. Nedává moc prostoru pro mysl a limity, které si sami často stavíme. Mysl je skvělý nástroj k tomu, abychom věci realizovali, avšak někdy dává pěkně zabrat a staví do cesty různé překážky. Nefrit pomáhá tyto překážky odstranit a propojuje mysl a srdce tak, aby vzájemně spolutvořili.

 

Nefrit je skvělým kamenem pro manažery a pro ty z Vás, kteří jste ve vedoucích pozicích. Je skvělý také pro obchodníky nebo pro ty, kdo pracují s lidmi. Pokud jej máte v kanceláři či pracovně, Nefrit naladí příchozího klienta na vyšší vibraci, zharmonizuje ho, zklidní jeho mysl a napojí jej na srdce. Váš klient tak bude více otevřený, uvolněnější a jeho jednání bude vycházet více ze srdce než z mysli. Z osobní zkušenosti i zkušenosti mých klientů vím, že prostory, ve kterých se nachází Nefrit, jsou velmi oblíbené a lidé se v nich rádi zdržují. Připravte se na to, že se Vaše jednání může prodloužit, protože se zapovídáte i o jiných věcech, které s Vaším pracovním tématem nesouvisí… Klienti u Vás budou rádi pobývat, protože se cítí uvolněně, sami sebou a budou otevřeni v komunikaci. Můžete tak s nimi vyjednat dobré obchodní podmínky nebo navázat bližší vztah.

 

Jste-li unavení a cítíte se vyčerpaní po náročném obchodním jednání nebo poradě, Nefrit Vám dodá energii a sílu a očistí Vás od negativních energií. Stejně tak ho můžete využít pokud jste plní emocí. Nefrit Vás jednoduše uzemní.

 

j tip

 

Vezměte jej do ruky mezi své dlaně a dejte si ho před hrudník, zavřete oči, propojte se s Nefritem svým srdcem nebo třeba jen myšlenkou, a zkuste vědomě pouštět překypující emoce či negativní energie skrz Vaše tělo dolů do země. Brzy se budete cítit zase ve své kůži, klidní a budete mít dostatek energie. Nefrit je i skvělým pomocníkem pro empaty, tedy pro lidi, kteří se snadno vcítí do druhých, a někdy přenáší pocity druhých na sebe. Nefrit Vás od těchto emocí dokáže očistit a uzemní Vás.

 

Terapeutické místnosti

 

Nefrit pomůže rychleji dostat Vás i klienta z hlavy do srdce, a lépe vás tak otevře vzájemné spolupráci. Výborně pracuje i s fyzickým tělem. Můžete jej využít k vlastní očistě, i k očistě prostoru.

 

Vchod, chodba, hala

 

Nefrit miluje kontakt s lidmi a nejraději pobývá tam, kde je rušno. Hala či chodba jsou ideálním prostorem pro jeho umístění. Má rád i lidský dotek. Nebojte se ho vystavit návštěvám. Nefrit, Vy i návštěvy to ocení. Dáte-li Nefrit ke vchodu, každého příchozího ‘osprchuje’, uvede do klidu a naladí více na sebe. Takové návštěvy chcete, že?

 

Dětský pokoj

 

Nefrit ocení zejména děti, které jsou velmi empatické, citlivé, vnímavé, emoční a potřebují uzemnit. Můžete jej umístit téměř kamkoliv do dětského pokoje. Ideálně nechte Vaše dítě, aby si vybralo samo vhodné sto.

 

Prostor pro relaxaci

 

Nefrit můžete umístit i do Vašeho meditačního koutku, bude Vás účinně uzemňovat. Doporučuji dát jej do prostoru spolu s Lapisem Lazuli. Nefrit Vás uzemní, uklidní, Lapis Vás zase snadno propojí s Vaší intuicí. Nefrit se hodí také pro Vaše chvíle relaxace v pohybu, jako je tanec a cvičení jógy. Bude Vám dávat větší stabilitu a zároveň propojovat se zemí, vypnete hlavu a snadno se napojíte na své tělo, budete vůči němu vnímavější a pozornější. Nefrit Vám ho pomůže energetizovat.

 

Šperky z Nefritu

 

Nefrit můžete nosit i jako šperk nebo ochranný amulet. Předpokládá se, že nošení šperků z Nefritu pomáhá držet tělní meridiány v dobré kondici. Doporučuji nosit náramek z Nefritu spíše na levé ruce, protože je blíže Vašemu srdci. Nosíte-li Nefritový náramek na noze, ještě více Vás propojí se zemí a přírodou. O Nefritových špercích se také říká, že chrání nositele před zraněním a pohltí všechnu nežádoucí energii. Nefrit je ‘živý’ kámen, potřebuje kontakt.  Pokud ho nenosíte, zůstane bez života a zkřehne.

 

Nefrit pro Vaše zdraví

 

Moji klienti vyhledávají Nefrit i pro jeho léčivé účinky. Pomáhá při bolestech hlavy, při problémech s ledvinami a močovými cestami, detoxikuje. Můžete jej přikládat na tělo nebo držet v rukou se záměrem léčení konkrétního problému. Nedivte se, že kámen třeba změní teplotu a začne být ledový, i když jej zahříváte v rukou – stává se tak velmi často a klienti mi pak volají celí vyděšení, že je to ‘divné’ 🙂

 

Budu velmi ráda, pokud se mnou budete sdílet Vaše zkušenosti s Nefritem v jakékoliv formě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *