Blog

Pozvěte si do života moudrost a harmonii s Ametystem

Ametyst je kamenem Prozření. Vytahuje na povrch věci, které jsou proti očekávání člověka. Pro lidstvo je Ametyst nesmírně důležitým kamenem, přináší jakýsi dotek boží moudrosti ve hmotě. Člověk jej bez víry a jakéhokoliv zasvěcení přijímá skrz jeho vibrační pole. Ametyst vytvoří z Vašeho prostoru takovou svatyni. Navíc poskytuje mimořádnou ochranu.

Ametyst okouzlí mystickou fialovou barvu, která vdechne místu čarovnou atmosféru. Velký kámen prostor ozdobí svým unikátním výrazem, který působí jako fantastický palácový šperk. 

Ametyst otevírá korunní čakru a rozvíjí intuici. Propojuje s Vyšším Já, s Duší, s bytostmi Světla. Ukazuje nám, kdo skutečně jsme, jaké Dary neseme a co je naším posláním. 

Je-li Ametyst sladěn s podstatou Vaší Duše, je jediným kamenem, který dokáže změnit lidský osud. Má zvláštní schopnost provést člověka osudovými úskalími. Tzn., že když na své Cestě narážíte na skálu, skála najednou zmizí, nebo těsně před nárazem do ní změníte směr.

Jak využít Ametyst v životě?

V domácnostech by Ametyst měl být nezbytností. Tvoří neskonale podpůrné prostředí pro život a vývoj společnosti. Jeho výhodou je, že je nám, Čechům, blízký, neboť naše země je protkaná nalezišti Ametystu. Přináší do života vnitřní klid a mír. 

Zahání stres, tiší strachy a vztek. Dokáže rychle zklidnit roztěkanou mysl a naladit na sebe sama. Podpoří Váš odpočinek, zpomalení a zajistí klidné sny. Pomáhá odkrýt význam snů a zapamatovat si učení, která jsou skrz sny předávána a ukotvovat je v našem fyzickém těle. Chcete-li si z domova vytvořit chrám či svatyni, Ametyst je dobrá volba.

Jeho specialitou je, že umí dodat inspiraci a dobré nápady. Právě proto je výborným společníkem v pracovním prostředí, nebo v místě, kde tvoříte. Napojí Vás na Vaši Zdrojovou podstatu a vše jde samo.

Pro osobní růst umístěte Ametyst pod polštář, matraci nebo pod postel pod Vaši hlavu. Doporučuji kvalitní drúzu, nebo alespoň 1 kg malých tromlovaných kamínků v látkovém sáčku. Rychle pročišťuje rodová a karmická zatížení. Nelekněte se však první fáze zviditelnění. Doporučuji vytrvat.

Odkud naše Ametysty jsou a jaké jsou v nich rozdíly?

Nalezišť Ametystů je ve světě nepřeberné množství, ale jenom pár z nich nabízí Ametysty té nejvyšší světové kvality. Ty nejdražší Ametysty pochází z Bornea. V současné době dva z nejvýznamnějších zdrojů jsou Uruguay a Brazílie. Každé naleziště je protkané jinými kódy, tedy i účinky Ametystů jsou malinko odlišné.

Uruguayský Ametyst z oblasti Artigas je známý svou temně fialovou barvou a vysokou čistotou. Jsou obdivovány nejen odborníky, ale i všemi milovníky kamenů. 

Brazilský Ametyst se těží zejména v oblasti Minas Gerais. Je mnohem rozšířenější a dostupnější na trhu, tím i levnější. Je známý svou škálou odstínů fialové od světlejších až po hlubší barvy. 

Oba druhy Ametystu mají své jedinečné vlastnosti a krásu, ať už preferujete intenzivní barvy uruguayského Ametystu, nebo širokou škálu odstínů brazilského Ametystu. 

Uruguayský Ametyst oproti brazilskému drží více integritu osobnosti. Ctí vnitřní hodnoty. Co je uvnitř, je i navenek. Takže žádné „káže vodu, pije víno.” Dbá na dodržení slova, přesnost v logickém myšlení, neslibovat, co nejde zrealizovat. Také vytváří pocit, že se člověk domluví s moderní dobou.

Mystická moudrost Ametystu

Egyptské království a jiné kultury po celém světě využívaly Ametyst k vytváření šperků, talismanů a amuletů, které měly chránit jejich nositele před negativními energiemi a nebezpečím. 

Používal se k nejrůznějším obřadům a rituálům. Byl uctíván jako kámen boží moudrosti a duchovní ochrany. Byl součástí korunovačních klenotů, šperků a pokladnic, také se z něj vyřezávaly pečetní válečky. 

Starověcí Římané věřili, že pití z poháru vyrobeného z Ametystu jim zabrání v opilosti.

Kombinace Ametystu s jinými kameny

Spojí-li Ametyst své síly s dalšími pomocníky, vzniknou silné kombinace s bohatými účinky pro větší blaho v životě. Nutno říci, že mám na mysli kameny v prostoru, ne kombinaci ve špercích.

Ametyst s Karneolem – Nejoblíbenější kombinace pro „běžné smrtelníky“ a praktický život. Co Ametyst zbystří, to Karneol pomůže zrealizovat ve hmotě a dotáhnout do konce. Takže není-li dokončování Vaší silnou stránkou, s těmito dvěma pomocníky to dáte!

Ametyst s Lapisem Lazuli – Úplná svatyně. Jasnost, přímost a urychlení celého procesu v lásce a integritě. Napojení na boží moudrost, Vyšší Já a Cestu Duše.

Ametyst s Nefritem – S těmito dvěma silnými pomocníky je Cesta k Nebesům přímá, jasná a rychlá. Vytvoří podpůrné pole pro kvantový skok v úrovni Vědomí v celistvosti. Pracujete-li na něčem a chcete-li se posunout vpřed k cíli, toto duo je jízdenkou na vlak. Na rychlík, protože oni dva přesně vědí, co chtějí, a neustoupí, dokud to nezískají.

Ametyst s Růžovým Kalcitem – Láska. Láska. Láska. Víra a božská moudrost. V jemnosti a laskavosti vůči sobě i ostatním. Pomáhají s odpuštěním a léčením srdce.

Ametyst s Rodonitem – Rodonit zde přichází jako pomocník pro nedobytné srdce a věčně zatíženou mysl. Uleví, uzemní, obměkčí, aby Ametyst mohl vykonat svou “práci”.

Ametyst s Čaroitem – Volání “domů” do hloubky podstaty bytí. Tito dva fialoví velikáni se nezastaví před ničím. Čaroit jde více a více do hloubky a nutí k proměně, neboť touha po jednotě je veliká. Doporučuji doplnit uzemňujícím kamenem, například Záhnědou.

Ametyst s Křišťálem – Dokonalé duo. Křišťál vynese na povrch iluze, Ametyst Vás z nich vyvede. Navíc Křišťál zesiluje účinky Ametystu.

Ametyst s Akvamarínem – Ideální dvojice pro pracovníky Světla, k chanellingu a jakékoliv duchovní praxi.

Ametyst s Citrínem – Když se setkají dva největší vizionáři, vidíte i neviditelné.

Ametyst se Záhnědou – S nimi jste rozhodně pod ochranou a v bezpečí. Váš osobní vývoj probíhá hezky v poklidu a uzemění.

Na tvaru záleží

Kdekoliv v prostoru oceníte ametystovou drúzu nebo geodu. Vynikají svým přirozeným neupraveným vzhledem. Máte tedy možnost koukat přírodě přímo pod pokličku. Drúzy a geody energii rozprostírají volně do prostoru a stávají se centrem harmonie, míru a pozitivní energie. 

Špice, obelisky a žezla jsou určeny spíše pro osobní práci.

Ametyst ve tvaru špice udává směr energie pro Váš záměr rovnou k Nebesům a napomáhá tak jeho naplnění. Nese v sobě kvalitu ostrosti a jasnosti. Skvělý je také pro práci s dalšími lidmi díky tomu, že otevírá kanály pro mimosmyslovou komunikaci.

Ametystové žezlo jde intenzivně k jádru problému a jeho řešení. Hodí se pro osobní práci jako hůlku k zachycení, uchování i nasměrování energie ven, či zpátky dovnitř k sobě. 

Čištění a nabíjení 

Voda a nepřímé slunce.

Čistíme jej pod vlažnou proudící vodou nebo přes noc v misce společně s Křišťálem. Nedávejte jej na přímé slunce. Ametyst ztrácí barvu. Nabíjíme jej ve stínu, z dosahu přímých slunečních paprsků.

Nechť je Vědomím a vibracemi Ametystu obohacena každá bytost.

S Láskou, Martina

Uvedené informace vychází z mé osobní zkušenosti a praxe s klienty. Jakékoliv kopírování a používání textu bez mého souhlasu je zakázáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *