Blog

Křišťál je branou do Světla, Lásky a čistoty Srdce

Křišťál je považován za krále drahokamů. Jeho průzračné bílé Světlo dokáže prosvětlit jakoukoliv těžkou energii. Funguje jako světelný katalyzátor, zvyšuje vibrační frekvence svého okolí a zároveň podporuje působení ostatních kamenů. Je univerzálním kamenem a hodí se pro každého.

Je to nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Jeho čirá jasná zář se spojuje se Zdrojem prvotní energie, která sídlí v naší Duši jako božské Světlo, a zcela nás prozařuje svojí tvůrčí silou. 

Pohlcuje, uvolňuje a odstraňuje těžkou energii. Přináší hluboké pročištění Duše. Nabíjí pozitivní a životodárnou energií.

Jak využít Křišťál v životě?

Do domácností přináší mimořádnou ochranu. Obzvlášť, umístíte-li ho do rohů místnosti nebo na okno. Také harmonii, Světlo, lásku, čistotu Srdce. V prostoru působí jako harmonický prvek, vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny. 

V pracovním prostředí nejlépe využijete drúzu. Rozprostírá své bílé harmonické Světlo do celého prostoru. Také obelisk nebo špičku. Díky svému tvaru vyvolávají aktivitu a soustředění, je možné s nimi spolupracovat pro podporu záměru. Křišťál rozvíjí intuici, dodává harmonii a čistotu. Je skvělým ochráncem, takže se Vám začnou vyhýbat nepříjemné situace i lidé. 

Jste-li fajnšmekři a chcete vnímat hlubší Pravdy a energie, dejte si na pracovní stůl křišťálovou kouli. V minulosti byly věštecké křišťálové koule používány mystiky, léčiteli a věštci k provádění předpovědí a čtení energií. 

Věřilo se, že koule z Křišťálu mají schopnost odhalit skryté informace, přinést jasno do nejasných situací a propojit s vyšším Vědomím. Světlo, které se odráží v Křišťálu, symbolizuje průhlednost a pravdu, zatímco kulovitý tvar koule reprezentuje spojení s kosmickými energiemi.

V osobním rozvoji, obzvlášť umístíte-li ho pod postel, dokáže Křišťál vynést na povrch iluze, ve kterých žijeme, máju (Maya v Sanskrtu). Je léčitel máji, zviditelňovač máji. Hodnota Křišťálu spočívá probojovat se klamnými vrstvami máji až k Šiva Lingamu, pravé skutečnosti. 

Je velmi důležité odkud Křišťál pochází, čím a kým bylo protkané naleziště, aby se nám nestalo, že se ztratíme v máje, iluzích. Z toho důvod doporučuji vybírat opravdu kvalitní Křišťál z ověřených zdrojů a mít ke Křišťálu nějaký další pomocný kámen (Ametyst, Lapis Lazuli…).

Křišťál obsahuje křemík, a můžeme ho programovat. Je obsažen v počítačích, čipech. Dokáže uchovávat a ukotvovat informace. Velkým pomocníkem bude i při channelingu a duchovní či meditační praxi. 

Křišťál dokáže prosvítit naše energetické pole a vyzářit pole Pravdy a Světla. Také to, co je potenciál naší Duše. Pomocí paprsku z Křišťálu je možné vyslat Světlo, harmonizovat svůj prostor, své fyzické tělo. 

Není Křišťál jako Křišťál. Které jsou nejkvalitnější? 

Z Alp, Himalájí, Českomoravské Vysočiny, Brazílie z vysokohorských oblastí kraje Diamantina a Corinto.

Proč jsou Křišťály z Himalájí považovány za nejkvalitnější?

Jogíni, svatí muži, muslimští světci, brahmani, budhističtí mistři a jiní chodili na naleziště a konali v místech velké duchovní obřady a meditace, aby kameny sloužily duchovní moci a ne třeba magii. Krystaly v sobě nesou tyto záznamy.

Velmi kvalitní Křišťály se vyskytují i v Brazílii ve vysokohorských oblastech kraje Diamantina a Corinto. Říká se jim Lemurijské Křišťály. V současné době jsou velmi “moderní” a podporující vzestup planety a společnosti. Mají na sobě příčné zvrásnění, proužky připomínající vyrytí laserem, které nesou kódy Lemurijské civilizace. 

Lemurie se nevyskytuje v naší úrovni bytí zde na Zemi, transformovala se do jiné dimenze, odkud můžeme skrz krystaly přijímat jejich kódy. Krystaly jsou takovým komunikačním kanálem. 

Lemurijský Křišťál v sobě nese matrici sjednocení, moudrosti, jednoty a lásky. Obsahuje kódy pro léčení srdce, spojuje s lemurijským Věděním, a také má v sobě vložené informace o planetě Zemi a Vesmíru. Lemurijský Křišťál pomáhá člověku k rozpomenutí a ukotvení vyšší moudrosti. 

Křišťál v historii lidstva

Křišťál je od pradávna používán jako zesilovač pro magické operace a pro mystická vidění. 

Z hlediska křesťanského je to kámen boží čistoty. V křesťanství je Křišťál kamenem ducha svatého. Neutrální kámen, který vyjevuje boží milost, boží vůli u ducha člověka. Čili že je jako čisté zrcadlo, či jakási křišťálová brána. 

Z hlediska judaismu je Křišťál kamenem proroků, symbol záře a čistoty a jako boží kámen ukazuje na to, že si jdete po božích cestách a jdete si po svých cestách.

Šamani přes Křišťál odhalovali zdroj temných kouzel. Křišťál je od dávných dob spojován se zřením za hranici našeho světa. Používali jej tak šamani a starověcí mystikové.

Už od pravěku je brán jako znamení ochrany před temným kouzlem. Křišťál je studený, ochlazuje navenek. Uvnitř žhaví. Má vnitřní psychický oheň. Na dotek je chladný. Má-li někdo nemoc nebo nějaké zvláštní schopnosti, je-li pod magickým útokem, může se stát, že kámen popraská (tj, že se rozžhaví jeho oheň). Křišťál to dá najevo tak, že praskne, roztříští se. 

Kombinace Křišťálu s jinými kameny

Křišťál je vhodné kombinovat se všemi kameny a krystaly. Podporuje jejich působení. 

Na tvaru záleží

Kdekoliv v prostoru oceníte křišťálovou drúzu nebo geodu. Vynikají svým přirozeným neupraveným vzhledem. Máte tedy možnost koukat přírodě přímo pod pokličku. Drúzy a geody energii rozprostírají volně do prostoru a stávají se centrem harmonie, míru a pozitivní energie. 

Špice, obelisky a žezla jsou určeny spíše pro osobní práci.

Křišťál ve tvaru špice udává směr energie pro Váš záměr rovnou k Nebesům a napomáhá tak jeho naplnění. Nese v sobě kvalitu ostrosti a jasnosti. V práci s druhými je skvělým nástrojem k channelingu, neboť otevírá kanály pro mimosmyslovou komunikaci. 

Laserový Křišťál (někdy také křišťálové žezlo) jde intenzivně k jádru problému a jeho řešení. Hodí se pro osobní práci jako hůlku k zachycení, uchování i nasměrování energie ven, či zpátky dovnitř k sobě. 

Čištění a nabíjení 

Voda a slunce.

Křišťál hodně pohlcuje těžké energie, proto je důležité ho často čistit. Důkladnou očistu provádíme přes noc v misce s vodou, nebo chvíli pod proudem. Potom jej aktivujeme libovolně dlouho na přímém slunci.

Nechť je Světlem Křišťálu obohacena každá bytost.

S Láskou, Martina

Uvedené informace vychází z mé osobní zkušenosti a praxe s klienty. Jakékoliv kopírování a používání textu bez mého souhlasu je zakázáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *