Blog

S Nefritem najdete svou sílu a obohatíte svůj život po všech stránkách

Nefrit je kámen, který pozvedne život na jinou úroveň. Nositel hojnosti, otevírač lidských srdcí a nekompromisní přísný učitel zároveň. Chrání životní energii a stará se o to, abyste byli silnými jedinci, kteří ví, co chtějí a jdou si za tím. Vede životem cestou Srdce.

Přitahuje do života lidi, příležitosti, finance, prožitky, štěstí a blahobyt. V prostoru působí jako maják čistič a stmelovač

Blaho-bytí s Nefritem

Ladí všechny přítomné na své Srdce, takže hustá atmosféra se pomalu uvolňuje, tvrdé skořápky okolo lidských srdcí praskají. Je cítit klidharmonie a větší lidskost v jednání. Svět se zdá být o trochu lepším místem k životu. 

Vztahy jsou harmonické, mění se životní hodnoty. Narůstá vnitřní sílapevnost a stabilita. Každý okamžik v životě je hojností. Já jsem hojnost

Takový je potenciál kamene Nefrit zelené barvy. Můžete si jej přenést do jakékoliv oblasti života, naladit se na jeho vibraci a postupně integrovat do svých životů.

Nefrit je krystal Alchymiků

Ukrývá svá tajemství a vydává ho těm, kteří jej dokážou vnímat. Je na něm stále co objevovat. Z počátku se zdá docela nenápadný, ale po čase ukazuje i své spojení s Draky a dračí energií, stále živoucí zde na Zemi. 

Jak využít Nefrit v životě?

Do domácností přináší klid, harmonii, lásku a stmeluje rodinu. Zároveň udržuje prostředí energeticky čisté a podpůrné pro chvíle relaxace a odpočinku. Dokáže vytvořit atmosféru domova, kam se budete rádi vracet a čerpat energii. 

Je nejvhodnějším kamenem do pracovního prostředí, kde se pohybují lidé, probíhají obchodní jednání, meetingy, terapie, koučingy a podobně. Pomůže s uvolněním, energetickou očistou od nežádoucích energií, vnímáním skrz své Srdce, namísto mysli. Podporuje osobní růst, vnitřní sílu, úspěch, hojnost a blahobyt. 

Jeho předností je funkce ochranáře a čističe. Všechny těžké energie odráží a posílá do Matky Země. Je proto vhodné ho nosit na sobě jako šperk nebo ho mít postavený jako solitér kdekoliv v prostoru, kam vstupují lidé. Nefrit je proskenuje a vše nežádoucí pošle pryč.

V osobním růstu je přísným a nekompromisním učitelem. Nefrit je císařským kamenem a také se tak chová. Počká si až do něj “dorostete” a sami si ho najdete, protože chcete být silnými, šťastnými a úspěšnými bytostmi. 

Nebude Vás vozit na obláčku a obměkčovat srdíčko jako například Růženín. Ukáže Vám realitu takovou, jaká je. Zkrátka sedí si na svém trůně a čeká, až si pro něj dojdete, aby Vám mohl odkrýt svou moudrost, vznešenost a sílu.

Je propojen s ledvinami, tedy životní energií. Vynese na povrch témata, kde Vám Vaše životní energie utíká, kde nejste vyrovnaní a v harmonii. Čím hlouběji sami v sobě půjdete, tím více hojnosti dostanete. 

Nefrit je kámen, který je nekompromisní a přísný, neodpustí Vám nic, ale když budete chtít, dovede Vás k Nebesům, k božství. 

Nefrit v historii lidstva

Civilizace a kultury po celém světě uctívali Nefrit nejen jako výjimečně krásný kámen, ale také jako symbol moci, bohatství a duchovna. 

Jednou z nejvýznamnějších kultur, která si vážila Nefritu, byla starověká čínská civilizace. Dále Jižní Amerika, Mayská civilizace, Aztekové a Olmekové. Používali Nefrit ve svých náboženských rituálech a jako atribut vysoce postavených členů společnosti. 

Čínští císaři nosili nefritové šperky a různé předměty z Nefritu byly považovány za symbol ochrany, štěstí a prosperity. Významnou roli v čínské historii hrají bytosti Draků vyřezaných z kamene Nefrit. 

Pro čínskou kulturu je Nefrit vzácnější, než Diamant 

Představuje Vědomí. Prapůvodní filosofie Feng Shui byla postavena pouze na Nefritu a jeho různých barvách. Každá barva má jiné účinky a otevírá jinou úroveň Vědomí. 

Zelená je hmota, dualita, tělo, fyzično. Tou nejvyšší úrovní, jednotou, je barva modrá. Avšak takový Nefrit už je v dnešní době velkou vzácností. Pokud máte to štěstí se s ním vůbec setkat, jeho cena se pohybuje ve vysokých číslech. 

Kombinace Nefritu s jinými kameny

Spojí-li Nefrit své síly s dalšími kamennými pomocníky, vzniknou silné kombinace s bohatými účinky pro větší blaho v životě. Nutno říci, že mám na mysli kameny v prostoru, ne kombinaci ve špercích.

Nefrit s Křišťálem – Všechny iluze a limity, které Křišťál vynese na povrch, Nefrit okamžitě proskenuje a pročistí. Začne posilovat přesně tu oblast, která je oslabená nebo v nerovnováze.

Nefrit s Rodonitem – Tvoří dokonalé duo ve chvíli, kdy se hlava pere se srdcem. Vytvoří mezi nimi harmonii a uvede je do přátelského vztahu, díky kterému spolu mysl a srdce spolutvoří. Srdce cítí, co chce, mysl to pomůže zrealizovat.

Nefrit s Ametystem – S těmito dvěma silnými pomocníky je Cesta k Nebesům přímá, jasná a rychlá. Vytvoří podpůrné pole pro kvantový skok v úrovni Vědomí v celistvosti. Pracujete-li na něčem a chcete-li se posunout vpřed k cíli, toto duo je jízdenkou na vlak. Na rychlík, protože oni dva přesně vědí, co chtějí, a neustoupí, dokud to nezískají.

Nefrit s Růžovým Kalcitem – Přichází velké zjemnění a zjištění, že být k sobě i druhým jemný a laskavý je Cestou lásky. Podpora a léčení pro vnitřní ženu (platí i pro muže a jejich vnitřní ženy). Přichází vnitřní síla, přesto v jemnosti a lehkosti.

Nefrit s Lapisem Lazuli – Dokonalá a sehraná dvojce, která se doplňuje. Jejich spojením vzniká celistvost, vyrovnanost a harmonie. Jsou silnou a mocnou podporou pro plné Bytí zde na Zemi.

Nefrit s Citrínem a Pyritem – Kam Citrín zamíří, to Nefrit zhmotní. Pyrit umí zajistit zlaťáky, finanční hojnost. Tato trojice dokáže cokoliv, jste-li silní a pevní sami v sobě.

Čištění a nabíjení 

Voda a slunce.

Nefrit čistíme stejně jako Jadeit pod proudem vlažné vody, nebo v misce s vodou přes noc. Nabíjíme jej na přímém slunci.

Nefrit je ochranný kámen, proto není jeho čištění ani tak nutné, jelikož nevstřebává těžké energie, ale odráží je.

Nechť je silou a moudrostí Nefritu obohacena každá bytost.

S Láskou, Martina

Uvedené informace vychází z mé osobní zkušenosti a praxe s klienty. Jakékoliv kopírování a používání textu bez mého souhlasu je zakázáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *