Blog

Přineste si kus Nebe na Zemi s Lapisem Lazuli

Lapis Lazuli vnáší do života hloubku ducha. Je kamenem moudrosti a čisté lásky. Pomáhá plně přijmout sám sebe a rozpoznat, co je to opravdové, co vychází z vyšší moudrosti a ryzí podstaty Bytí. Učí naslouchat druhým a komunikovat s lehkostí. Harmonizuje mezilidské vztahy. Dokáže odbourat stres a navodit pocit naprostého klidu a míru.

Lapis Lazuli je přítel, který pomáhá napojit se na svou intuici, na své Vyšší Já, na svět průvodců, ochránců a bytostí, které jsou vždy s námi, jen je nevidíme okem, ale cítíme v jemně hmotném světě. 

S Lapisem Lazuli snadno uvěříte, že existuje něco víc. Něco, co nás přesahuje. Postupnými krůčky Vás dovede za hranice své mysli k Poznání. Najednou si nemyslíte. Najednou prostě víte, protože to tak cítíte ve svém Srdci. A to je ta Vaše Pravda – Poznání. Už není třeba nic vysvětlovat, obhajovat, ve Vašem Srdci je klid a mír. 

Jeho největší předností je, že posiluje důvěru v sebe sama a v život

Pomáhá se seberealizacívyjádřením sebe sama skrz to, kdo skutečně jsem, co je mou podstatou. Díky tomu je báječným společníkem v mnoha oblastech Vašeho života. Být autentičtí a sami sebou je receptem pro šťastné vztahy i úspěch v práci.    

Jak využít Lapis Lazuli v životě?          

V domácnostech je nejšťastnější v relaxačních zónách jako je obývací pokoj, koupelna, ložnice, vířivka atd. Může se totiž s Vámi propojit ve chvíli, kdy jste uvolnění a poslat Vám nové vhledy, nápady, vize či uvědomění. Jistě jste se setkali s tím, že největší aha momenty často přichází ve sprše nebo na toaletě. 

Také dokáže tvořit laskavé, láskyplné prostředí, dodávat pocit klidu a bezpečí.

V pracovním prostředí dokonale odbourává stres a navozuje pocity klidu a míru. Učí naslouchat druhým a komunikovat s lehkostí a laskavostí, od Srdce. 

Rozvoj intuice a empatie je jeho silná stránka. Je tedy výborným pomocníkem pro terapeuty, kouče, šéfy, řečníky, umělce. 

Harmonizuje mezilidské vztahy a vytváří mírumilovné prostředí, do kterého se rádi vracíte. V salonech a různých centrech ho jistě ocení každý zákazník, protože se ve Vašem prostředí bude cítit blaženě a uvolněně.

Lapis Lazuli je kámen, který už ze své podstaty podporuje osobní růst člověka. Tvoří vibrační pole, které otevírá Vědomí dle individuálního vývoje každého. 

Přináší své dary pro toho, kdo chce žít v Pravdě a plně přijmout sám sebe. V jeho přítomnosti můžete lépe přijmout svoji minulost, poučit se z ní, stát se silnějším a lepším člověkem, který je laskavý k sobě i k druhým.

Lapis Lazuli byl již v historii spojován s bohatstvím, moudrostí a nebeskými silami

Jeho krása a účinek byl dobře znám starým kulturám, kde jej lidé využívali pro výrobu rituálních předmětů a ochranných talismanů. 

Lapis Lazuli byl v moha kulturách po celém světě vnímán jako svatý kámen již od starověku. Symbolizoval duchovní sílu. 

Koruny králů a císařů zdobené polodrahokamem Lapis Lazuli byly považovány jako znamení královské moci a spojení s božskou autoritou, což dodávalo panovníkům zvláštní postavení a respekt. 

Byl asociován s božskou matkou Isis, hlavní bohyní egyptského panteonu. I faraon Tutanchamon jej měl vložený ve své zlaté posmrtné masce, jako spojení s celestiálními bytostmi.

Jak poznat nejkvalitnější Lapis Lazuli?

Obvykle se vyskytuje jako složenina z modrého Lazuritu, dále z Kalcitu, Sodalitu, Pyritu, Augitu a dalších příměsí. Nejkrásnější kameny pochází z Afghánistánu, vyskytují se také v Rusku a v Chile. 

Nejkvalitnější Lapis Lazuli je tmavě modrý s drobnými zlatavými skvrnkami tvořenými Pyritem. V méně kvalitním Lapisu jsou zřetelně vidět žilky bílého vápence.

Kombinace Lapisu Lazuli s jinými kameny

Spojí-li Lapis Lazuli své síly s dalšími pomocníky, vzniknou silné kombinace s bohatými účinky pro větší blaho v životě. Nutno říct, že mám na mysli kameny v prostoru, ne kombinaci ve špercích.

Lapis Lazuli s Nefritem – Dokonalá a sehraná dvojce, která se doplňuje. Jejich spojením vzniká celistvost, vyrovnanost a harmonie. Jsou silnou a mocnou podporou pro plné Bytí zde na Zemi.

Lapis Lazuli s Křišťálem – Mlhu iluzí a limitů, kterou Křišťál vynese na povrch, Lapis Lazuli velmi rychle rozjasní a vyvede Vás z ní ven přesně tou cestou, která je pro Vás v tuto chvíli nejlepší – samozřejmě s duchovním opodstatněním.

Lapis Lazuli s Čaroitem – S těmito dvěma se můžete těšit na magickou jízdu tunelem transformace a proměnu v silnou sebevědomou bytost s laskavým Srdcem.

Lapis Lazuli s Růžovým Kalcitem – Pro všechny, kdo se rozhodli vydat životem cestou lásky, pokory, pochopení a soucitu. Láska, víra a sebepoznání jsou společnými jmenovateli.

Lapis Lazuli s Akvamarínem – Dokonalá dvojice pro pracovníky Světla, k chanellingu a jakékoliv duchovní praxi.

Lapis Lazuli s Pyritem – Přináší bohatství v duchovním světě.

Lapis Lazuli s Ametystem – Úplná svatyně. Jasnost, přímost a urychlení celého procesu v lásce a integritě. Napojení na boží moudrost, Vyšší Já a Cestu Duše.

Lapis Lazuli s Citrínem – Citrín vizionář vidí o trochu dál, než my dohlídneme v danou chvíli. Zatímco Lapis Lazuli už nás pomalu připravuje pro vyjádření a realizaci. 

Lapis Lazuli s Rodonitem – Rodonit zde vystupuje jako silný pomocník, který léčí zranění Srdce a tvoří prostor pro plné rozvinutí potencionálu Lapisu Lazuli.

Lapis Lazuli s Larimarem – Podporují vodní element, lehkost, plynutí, důvěru, odevzdání. Dokonalí průvodci za poznáváním podmořského světa, usnadňují komunikaci s bytostmi těchto světů a pomáhají v přijetí jejich léčivých kódů.

Čištění a nabíjení 

Voda a měsíc.

Lapis Lazuli pečlivě čistíme pod proudem studené vody, nebo v misce s vodou přes noc. Nabíjíme jej při svitu měsíce, vhodný je zejména úplněk.

Nechť je nebeskou moudrostí Lapisu Lazuli obohacena každá bytost a projeví svou jedinečnost zde na Zemi.

S Láskou, Martina

Uvedené informace vychází z mé osobní zkušenosti a praxe s klienty. Jakékoliv kopírování a používání textu bez mého souhlasu je zakázáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *