Blog

Rok dřevitého draka přináší velké změny a nové příležitosti

10. února začíná nový čínský rok. Z nebe se snáší energie mýtické bytosti dřevitého draka, která bude vládnout roku 2024. Přichází velká energetická změna na úrovni lidstva i v životech jednotlivců. Regenta roku 2023 králíka vystřídá jediná mýtická bytost čínského zvěrokruhu – drak. Navíc v elementu dřevo, které nese silnou jangovou energii. Držte si klobouky, bude to fičák. 

Drak je silný moudrý pomocník z Nebes

Číňané nahlíží na každé znamení zvěrokruhu (potkan, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes, prase) jako reflexi nebeských sil. To značí, že to, co je projeveno na Zemi, pochází z Nebes, z Vesmíru. S každým znamením sem přichází určitá síla Universa a má nějaký vliv na lidstvo i život jednotlivce.

Drak je pátým z dvanácti zvířat v čínském horoskopu. Je to jediný bájný tvor mezi znameními zvěrokruhu. Je považován za nejenergičtější a nejsilnější zvíře. Dle čínské kultury je drak synem Nebes. Je nadpřirozenou bytostí, která se snáší na Zem, aby přinesla požehnání, moc, sílu, dary, blahobyt, zdraví, potenciál a aby pomohla lidem v jejich konání. Zároveň může přinášet výzvy. Bude zkoušet naši vnitřní sílu a bude nás nutit se pohybovat. Rok draka je časem velkých změn, příležitostí a nových obzorů.  

Jaký bude potenciál roku 2024?

Dřevitý drak přináší obrovskou sílu a moc. Jeho úkolem je pomoct lidem. Nesnáší chaos, který tu vznikl za poslední dva roky tygra a králíka. Přichází, aby to celé uchopil a udělal pořádek. Drak rád vládne a pomáhá lidem. Jeho vliv bude důležitý pro celé lidstvo.

Dle čínské kultury drak sídlí v Nebesích a odtud se snáší dolů na Zem. Proto je jeho kořenový element země. Hlavním úkolem draka dle starých spisů je přinášet déšť. Přinášet hojnost a požehnání. Ve staré Číně byl drak pojmenován jako dešťový drak. Dělaly se mocné rituály pro déšť, vzýval se drak deště a recitovala se sútra velkého mraku. 

Přichází opravdu velká síla a záleží na každém člověku, jak s tím naloží. Bude důležité mít dobře nastavený osobní kompas. Drak Vám může pomoct, ale i dát pěkně za uši. Umí se také pěkně naštvat, zadupat, zakřičet a pohnout událostmi. Drak toleruje a podporuje sociální kontakt, hravost, radování se, pečování, inteligenci, ambicióznost, cílevědomost.

Zavede nás k tomu, že se musíme sami rozhodovat. Být silní a pevní sami v sobě, ve svém středu. Hlavním tématem bude být sám sebou a být vidět. Drak se neschovává. Drak je rád v pohybu a navíc miluje pořádek. Je tedy dobré počítat se změnou a nebránit se jí. 

Hlavní tématem bude také akceptovat boží vůli. Říká se, že člověk jako takový bez přízně Nebes nic nezmůže. Je Darem od Boha, že můžeme žít na planetě Zemi, prožívat tu plno zkušeností, zlepšovat svůj život, růst. Příští rok bude obzvlášť vhodný k tomu posunout se blíž k Nebesům, do svého nitra, do srdce. Můžeme se snadněji propojit s vyššími silami a bytostmi jiných dimenzí. 

Síla našeho středu bude klíčová

Drak dokáže dát sílu lidstvu, ale i jednotlivci, aby dokázal udělat změnu a zlepšil si svůj život. Aby vykročil z toho, co ho nenaplňuje a byl silný ve svém středu. 

Jak podpořit sílu svého středu? Být v spojení se svým tělem. Zdravě se stravovat, pravidelně se hýbat, odpočívat, dostatečně spát. Vřele doporučuji si na začátku jara udělat očistu těla a vzít jaro s nadšením a chutí hýbat se, jíst zdravě ať máme energii na celý příští rok. Bude potřeba. Sílu svého středu také posílíme vyrovnaností “jak nahoře, tak dole”. Meditovat, provádět různá cvičení, která nás udržují v sobě. Nebo naopak neuniknout do iluzí, nebo do přílišné spirituality. Náš střed především posílí přijetí všeho, co se nám děje. Poznání, že vše, co se nám děje, si vytváříme sami a převzetí plné zodpovědnosti za své činy. Cesta do svého nitra, do srdce, je cesta do svého středu. Nikdy není pozdě začít. Každý den se můžete rozhodnout pro nový začátek. Pro změnu.

Vytvořila jsem nový parfém Síla středu, který bude v roce dřevitého draka velkou podporou. Směs vzácných přírodních esencí a absolue nese poselství „Stojím pevně nohama na zemi i s hlavou v oblacích a jsem sám/sama sobě zdrojem.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *