Blog

Dračí mala – talisman, průvodce a osobitý šperk v jednom

Japa mala má tisíce let starou historii sahající do Indie, buddhismu a hinduismu, kde se stala součástí náboženských obřadů, duchovní praxe a cesty k osvícení. Navenek vypadají jako krásné šperky, ale jejich síla je v tom, co skrývají uvnitř. Nesou s sebou totiž hluboký význam a mají schopnost ovlivnit energetické pole toho, kdo je nosí nebo má u sebe. Její magickou energii může pocítit každý z nás.

Japa maly jako pomůcky v různých kulturách

O bohaté historii a širokému využití mal vypovídá i rozmanitost jejich forem a používaných materiálů na jejich výrobu. V buddhismu slouží zejména k meditaci a modlitbám. V hinduismu a v prostředí tradičních jogínů se používají zejména k opakování posvátných manter. Každá kultura tak přináší do světa mal své vlastní symboly a významy. Ať už se objevují v jakékoli podobě a kultuře, tak jejich síla je velmi podobná – ovlivňují energetické pole svého nositele.

Maly jsou typické také svými 108 korálkami a jedním hlavním korálkem. Toto číslo je odnepaměti považována za posvátné a existuje k němu celá řada vysvětlení. Každá z kultur opět přidává do čísla svůj vlastní význam. V hinduismu představuje počet božstev – 108 Upanišád. Buddhisté věří, že existuje 108 svátostí, které musí překonat jedinec na cestě k osvícení. Pro jogínské školy představuje 108 důležitých energetických bodů v lidském těle spojených s duchovním rozvojem. Sanskrt obsahuje 54 varen, tedy písmen a každé má mužský (představuje Šivu, pozitivní sílu) a ženský princip (představuje Šakti, negativní sílu přírody), takže vynásobeno dvěma se taktéž dostaneme k číslu 108. Projetím všech korálků vyvoláme mužské i ženské aspekty vnitřního zvuku, který je ukrytý v písmenech mantry a uvnitř tak vyvoláme příznivé vibrace.

Hlavní korálek, často nazývaný guru korálkem nebo bindu, symbolizuje spojení s učitelem, průvodcem nebo vnitřním jádrem duchovní praxe. Je to bod, který připomíná jednotu a jedinečnost,a zároveň zastupuje učení a vedení na cestě duchovního poznání.

Maly jako zdroj energie pro nositele

Japa mala se vyrábí z různých materiálů. V Indii je to Santalové dřevo, Tulsi a Rudraksha. V Nepálu a Tibetu používají hlavně semínka Bódhi. Nejčastěji se setkáváme s malou vyrobenou ze vzácných kamenů a semínek Rudrakši. Jejich používání vyvolává v těle různé vibrace podle toho, z čeho jsou korálky vyrobeny. Výběrem té správné maly můžete podpořit svůj duchovní rozvoj, zvýšit své osobní vibrace, přitáhnout si do života to, po čem toužíte.

Inspirace pro vznik dračích mal

V několika posledních letech se s malami roztrhl pytel. Na trhu se objevilo spousta mal připomínající spíše ozdobné šperky – navlečené korálky se střapečkem. Ztratily svůj typický vzhled a duchovní aspekt, mnohé z nich nemají ani 108 tradičních korálků. Když jsem si před několika lety vybírala svou osobní malu, nenašla jsem žádnou, která by splňovala kritéria tradičních mal. To mě inspirovalo k tomu znovu obnovit tradici používání mal pro duchovní rozvoj a propojit je s estetikou tak, aby mohly být nošeny jako šperky, ale přitom byly osobním talismanem a sloužili jako pomůcka pro osobní růst.

Oslovila jsem svou kamarádku Nikol, která vyrábí krásné šperky na míru, aby mi vyrobila mou osobní malu pro konkrétní záměr. Poprosila jsem jí, aby ji propojila s bytostí Draka a dala jej jako hlavní korálek. A první dračí mala byla na světě 🙂 Mojí kamarádce Nikol se práce s draky natolik zalíbila, že je pro Vás ztvárňuje dodnes.

Dračí maly jako symbol síly a ochrany

Hlavní korálek na japa male symbolizuje spojení s učitelem, průvodcem nebo vnitřním jádrem duchovní praxe. Je to bod, který připomíná jednotu a jedinečnost,a zároveň zastupuje učení a vedení na cestě duchovního poznání. Draci jsou v současné době a v naší kultuře našimi blízkými duchovními průvodci, učiteli a ochránci. Proto propojuji tradiční japa malyenergií Draků.

Dračí mala v sobě nese nejen krásu a eleganci, ale také mystickou energii spojenou s entitou Draka. Vytvářená s pečlivostí a úctou, dračí mala představuje spojení s neolitickou tradicí Číny, kde ručně vyřezávané dračí sošky byly považovány za symbol osobní síly a moci, štěstí a ochrany. Každá dračí mala je vytvářena pro konkrétní záměr, který pomáhají naplnit energie jednotlivých kamínků a dračí bytost, se kterou je mala propojena. Mala s sebou nese nejen krásu, ale i sílu.

Dračí maly jako nositel moci Nefritu a Jadeitu

Dračí mala je nejen šperkem, ale také osobním talismanem, který propojuje fyzický svět s duchovním. Hlavním korálkem, základem každé maly, je Nefrit či Jadeit ručně vyřezávaný do podoby bytosti Draka. Nefrit a Jadeit považujeme za symbol moci, lásky a dlouhověkosti. Jeho energetické vlastnosti spojujeme s harmonií, rovnováhou a spirituálním rozvojem.

Drak jako ochránce, průvodce a osobitý talisman

Co činí dračí malu jedinečnou, je spojení s dračí entitou pomocí hlavního korálku. Drak není pouhým ozdobným prvkem, ale bytostí, která je spojená s každou dračí malou. Drak je vnímán jako ochránce a průvodce nositele. V neolitické Číně byl dračí motiv spojen s císařským dvorem a věřilo se, že přináší štěstí a prosperitu. Přečtěte si více o Dracích v našem životě a jejich síle.

Dračí malu nemusíte nutně nosit na sobě, funguje i na dálku. Můžete ji uložit v blízkosti své postele, nebo na svůj oltář. Ideálně položenou na krystale. Draci totiž milují krystaly. Svého průvodce můžete přivolat „na dálku“ pouhou myšlenkou, kdykoliv budete potřebovat podporu. Jeden zákazník ji takto „přivolává“ například při veřejných rozhovorech a prezentacích pro pocity vnitřního klidu a sebevědomí.

Dračí mala tak není pouhým šperkem, ale stává se průvodcem mystickým světem, který spojuje starobylou tradici s moderním životem. Pokud nosíte Dračí malu, tak si s sebou nenesete jen kus historie, ale i spojení s bytostí, která Vám může být průvodcem na cestě životem. Prohlédněte si Dračí maly a při výběru se nechte vést svou intuicí. Ta pravá k Vám promluví.

Jak se maly tvoří?

Jsem velmi poctěna, že jsem našla bytost, která dokáže Draky nacítit a ztvárnit jim malu přesně takovou, jakou potřebují. Každá mala je ručně vyráběná a ztvárněná přesně pro duši, která ji potřebuje. Dávám si pečlivě záležet na výběru hlavního korálku bytosti Draka, každý korálek je ručně vyřezán z kamene Nefritu nebo Jadeitu. Záleží mi na tvaru, materiálu a barvě kamene. Všechny tyto aspekty se prolínají do záměru celé maly. Malu pro Draky tvoří moje kamarádka Nikol @Nikidea_art.

„Když se ke mně dostane nová zásoba draků, každého vezmu do ruky a pomalu s respektem ho pečlivě prohlédnu a nechám ho na sebe působit. Každý je jedinečný, taková živá bytost, která k sobě potřebuje jiné kameny. Když je prohlížím, kameny mi k nim samy přijdou, draci si je k sobě zavolají. Někdy se mi stane, že mi drak přijde do snu, to se mi pak zdá o kombinacích právě pro něj. To jsou ti urgentní, rychlejší draci, kteří chtějí a potřebují být první. První průkopníci, kteří touží být u svých nových majitelů a podporovat je co nejdříve. Maly pak vznikají na důležitá energetická data – úplňky, novoluní, konjunkce určitých planet, podle záměru maly a jednotlivých draků. Každou malu čistím Palo Santem, nebo českými bylinkami (dle potřeb Draka, maly a záměru) a nabíjím na zkamenělém dřevu spolu se 4 Lemurijskými Křišťály.“, říká o malách Nikol.

Jak s malou pracovat?

Najděte si svůj osobitý způsob, který bude nejvíce vyhovovat Vám. Žádný způsob není špatný.

Zde je pár tipů, jak s dračí malou pracovat:

  • Můžete ji používat jako japa malu k mantrování.
  • Můžete ji používat při osobní praxi různých dýchacích technik. Jeden korálek je nádech i výdech. Poté přejdete k dalšímu korálku.
  • Můžete si do života přitáhnout to, po čem toužíte. Říkejte si nahlas Vaše přání nebo energii, kterou chcete ve svém životě, například „láska“ „důvěra“ „sebevědomí“ „finanční hojnost“ a opakujte každý den minimálně 108x. Nádech, výdech a Vaše osobní mantra je jeden korálek. Takto postupujte po obvodu celé maly. Poté pozorujte Vaše myšlenky a Váš život, jak se toto téma promítá v různých aspektech Vašeho života. A jak se také proměňuje.
  • Nosit ji na sobě jako šperk.
  • Nosit ji na sobě na holém těle pod oblečením jako velmi osobní šperk (neukazovat ji tak svému okolí).
  • Mít ji položenou v blízkosti sebe (noční stolek, pracovní stůl, oltář, polička atd.).

Prohlédněte si Dračí maly a při výběru se nechte vést svou intuicí. Ta pravá k Vám promluví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *